Habitat For Humanity Romania angajeaza la Ploiesti

f_200_200_15658734_00_images_stories_Social_habitat.jpgHABITAT FOR HUMANITY ROMANIA este o organizaţie creştină non-profit, interconfesională, ce construieşte şi renovează case simple, decente şi accesibile ca preţ pentru şi împreună cu familiile în nevoie de locuinţe. Habitat a construit şi renovat până în prezent, in Romania peste 1700 de locuinţe. In perioada urmatoare vom demara un proiect si cautam specialisti pre angajare, potrivit descrierilor de mai jos:

DIRECTOR CONSTRUCŢII

Definirea postului

Directorul de Construcţii este responsabil pentru administrarea şi managementul general al programului de construcţii de case din Ploiesti în conformitate cu direcţia şi obiectivele stabilite de către HABITAT FOR HUMANITY ROMANIA.

Responsabilităţi de bază

- Planifică şi organizează activitatea de construcţii sub toate aspectele;

- Coordoneaza procesul de autorizare si obtinere a tuturor proiectelor , avizelor, autorizaţiilor necesare construirii/renovării caselor;

- întocmeşte formalităţile necesare la finalizarea construcţiilor, până la înscrierea în cartea funciară;

- organizează munca şi delegă sarcinile pe şantier;

- urmăreşte utilizarea corespunzătoare a materialelor, precum şi folosirea corectă a sculelor şi uneltelor din dotare, a maşinilor;

- întocmeşte devizele de cheltuieli pentru casele construite;

- ia măsuri pentru respectarea normelor de muncă şi protecţie a muncii pe şantier şi desfăşurarea în siguranţă maximă a lucrărilor pe şantier;

- primeşte pe şantier şi instruieşte voluntarii români şi internaţionali care lucrează pentru Habitat

- colaborează cu celelalte departamente şi raportează directorului sucursalei/filialei Ploiesti.

Cerinţe candidat(ă)

• Studii superioare tehnice: construcţii civile, industriale şi agricole

• Abilitatea de a conduce şi motiva oamenii

• Abilitatea de a organiza, planifica şi implementa activităţi de construcţii

• Cunoştinţe Computer (Microsoft Office)

• Cunoştinţele de limba engleză constituie avantaj

• carnet de conducere categoria B (condiţie obligatorie)

• experienta anterioara de lucru cu organizatiile neguvernamentale si/sau voluntari poate constitui un avantaj

Asistent proiect

Asistentul de proiect are responsabilitati in administrarea biroului Habitat Ploiesti, selectarea beneficiarilor, recrutarea si managementul voluntarilor, managementul activitatilor si a bugetului proiectelor.

- Asista Directorul de proiect in elaborarea si implementarea planurilor detaliate de activitati

- Coordoneaza procesul de selectie a beneficiarilor, dupa metodologia Habitat;

- Organizeaza activitatile voluntarilor, inclusiv munca acestora pe santier

- Administreaza biroul Habitat Ploiesti si asigura logistica pentru functionarea acestuia

- Asista Directorul de proiect in relatiile cu autoritatile locale, sponsorii, mas media, alti parteneri

- Ordoneaza si transmite departamentului contabil documente privind cheltuielile efectuate in proiect

• Studii superioare socio-umane

• Persoana ordonata, bun organizator

• Cunoştinţele de limba engleză (obligatoriu)

• experienta anterioara de lucru cu organizatiile neguvernamentale poate constitui un avantaj

• experienta de lucru cu voluntari si/sau coordonarea echipelor de voluntari poate constitui un avantaj

Adaugă comentariu

Codul de securitate
Actualizează